Jdi na obsah Jdi na menu
 


FC BYSTRC B – FC ZBROJOVKA C 2:9 a pár poznámek k tomu

2. 9. 2010

 

 

 FC DOSTA BYSTRC „B“ – FC ZBROJOVKA „C“ 2:9 (1:4)

mladší žáci

 

25. min. Peťa Smetana (as. Vojta Straka)        1:1

49. min. Silva Stejskal (přímý kop)                  2:6

 

Sestava:

1 Andrej Mykytjuk – 2 Adam Janeček, 3 Silva Stejskal, 4 Paťa Pollak – 5 Kuba Brolík, 6 David Roblík – 7 Zdenek Syrový, 8 Vojta Straka, 9 Lukáš Záveský - 10 Peťa Smetana, 11 Jirka Bílý (12 Peťa Šplíchal, 14 David Sadílek, 15 Míša Balcar, 16 Martin Pernica, 17 Paťa Krejčí)

 

            I když proti nám hrálo mužstvo Zbrojovky, za které nastoupili všichni hráči ročníku 2000, tak výsledek je velká ostuda. Bohužel ač by měl být soupeř po fyzické stránce slabší, tak nás ve všech herních, technických a taktických činnostech převyšoval. Dnešní moderní fotbal je hlavně o pohybu, rychlosti nejen takové, ale i myšlení, o narážečce na spoluhráče z první a také chtění. A to nemluvím o takové samozřejmosti jako je bojovnost. Toto jsem včera po většinu zápasu u našich hráčů postrádal. Snad 5-10 minut v každém poločase u našich kluků byla vidět snaha rychlejšího pohybu jak s míčem, tak i bez něj. V těchto chvílích byl zápas alespoň opticky vyrovnaný. Jinak je start na míč až neskutečně pomalý. Je to jasné, když hráči stojí na místě a snad i na patách, tak nikdy u míče nemohou být první. Soupeř vždy posbíral všechny odražené balóny. Pro některé hráče po odehrání míče akce končí. Nejraději by všichni hráči byli na hřišti (i ti z lavičky), ale po vystřídání nevidím skoro nikdy, že by byli zpocení a vyčerpaní z toho, že na place nechali vše. Včera se bohužel k tomuto výkonu přidávaly i velké individuální chyby jednotlivců a také menší smůla. Několikrát se nám nepodařila rychlá kolmá přihrávka do brejku, vždy jí soupeř nějak zastavil.

            I přesto ať kluci nevěší hlavy. V neděli přijede přijatelnější soupeř a takový výkon se už opakovat nemůže. A velikost výkonu taky hodně leží v hlavách hráčů samotných. Když se donutí třeba i ke zbytečným krokům, budou si věřit a hlavně budou chtít hrát fotbal, tak zahrají určitě lépe než dnes. Proto chci, jak za nás trenéry, tak hlavně za hráče slíbit, že předvedená hra v neděli bude lepší.

            Zvu proto všechny rodiče a fanoušky na neděli 5.9.2010 do Žebětína, kdy se v 10:45 utkáme s mužstvem 1.SC Znojmo „B“. Přijďte nás povzbudit.

 

                                                                                         Tomáš Pecina - trenér

 

 

 

 

 

 

 

Pár poznámek k utkání :

 

 

To, jak zápas probíhal a nakonec i skončil není nic překvapujícího. Už před výkopem nám všem muselo být jasné s kým budeme mít tu čest. Je zde potřeba uvést, že jsme hráli proti jednonu z nejlepších týmů ročníku 2000 v republice. Ano přesně tak, jak je psáno výše. Ve všech fotbalových dovednostech ať už těch základních , tak i jakýchkoliv které mají co dočinění se sportem obecně a nejen s fotbalem nás soupeř o několik tříd převyšoval. Co mě osobně nemile překvapilo, bylo to , že ani o dva roky starší kluci ( roč. 98 ), kteří za náš tým nastupují zaostávaly nejen technicky, ale i fyzicky. To je zarážející ! Proč tomu tak je, tady nebudu rozebírat. V některých článcích v minulosti jsem možné příčiny už naznačil.

Na druhou stranu netřeba zoufat. Tento kvalitní tým válcuje na koho přijde a to jsou nějaké slavné fotbalové kluby až velkokluby. V porovnání s nimi je nějaká Bystrc chudý příbuzný.

 

 

 

 

Pro zajímavost :  Turnaj v Borotíně 14.8. 2010

 

 

Zbrojovka  -  Č. Budějovice                 4 : 1

 

                   -  Motorlet                          4 : 0

             

                  -   Příbram                          3 : 2

 

                  -   Sparta Praha               2 : 1

 

                  -   Slavia Praha                4 : 2

 

                  -   Plzeň                             6 : 0

 

 

                    Celkově 1. místo ,  skore 23 : 6

 

 

 

 

 

 

 

Turnaj v Teplicích 21. - 22. 8.

 

 

Zbrojovka -  Bohemians 1905             6 : 1

 

                     Karlovy Vary                    2 : 1

 

                     Vítkovice                          5 : 0

 

                     Most                                 0 : 0

 

                     Zlín                                   5 : 1

 

                     Benešov                          8 : 0

 

                     Brumov                            0 : 2 !    velmi podezřelý výsledek

 

                     Bohemians 1905            2 : 1

 

                     Petržalka                          2 : 1

 

finále :          Most                                 6 : 1

 

                     Celkově 1. místo , skore 36 : 8

 

 

 

 

M.B.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

ještě ke Zbrojovce a tak obecně ...

(Rodiče, 8. 9. 2010 18:19)

Zas tak tragický fotbal to se Zbojovkou nebyl,kluci sice byli poraženi, což se dalo čekat, ale dalo se na to dívat (se Znojmem o týden později to bylo horší). Možná byste je měli pochválit aspoň za to, že nějaký gól Zbojovce přece dali (z tabulky je zřejmé, že některým jiným týmům se nepovedl vůbec žádný gól). Pořád jen slyší samou kritiku. I malá pochvala přece motivuje k lepším výkonům a mělo by to být aspoň trochu vyvážené (na těch dobrých věcech se dá ukázat, že právě to bylo ono ...).