Jdi na obsah Jdi na menu
 


Zhodnocení sezony 2008-09 ( výsledky, střelci atd... )

20. 6. 2009

Závěrečná statistika za sezonu 2008 - 09

 

 

Konečná tabulka :

                                            +       0       -               skore                  body

 

1.   Tuřany                          18      1       3              114 : 25                55

2.   1.FC Brno ( dívky )        17      1       4                92 : 23                52

3.   FC Svratka B                16      2       4               100 : 28                50

4.   S. Lískovec B               12      4       6                92  : 39                40

5.FC Dosta Bystrc B        12      4       6                70 : 31                 40

6.   FC Slovan                    11      6       5                 64 : 25                 39

7.   Bílovice                        9       3       10                62 : 55                 30

8.   Slatina                          9      2       11                54  : 45                29

9.   Řečkovice B                  5      4       13                55 : 59                 19

10. Soběšice B                    5      1       16                19 : 54                 16

11. Lelekovice                    4       0      18                 40 : 96                 12

12. Jundrov                         0       0      22                8 : 290                 0

 

 

 

Výsledky našeho  týmu v jarní části soutěže :

 

FC Tuřany -  FC Bystrc               7 : 1 ( 4 : 0 )

FC Bystrc  -  Jundrov                 13 : 0 ( 3 : 0 ) ,  branky :  Balcar 4 ,  Jemelík 2 , 

                                                  Roblík Dominik 2, Šplíchal 2 , Brolík 2 , Janeček.

FC Bystrc -  Bílovice                  0 : 1  ( 0 : 1 )

1.FC Brno ( dívky ) - FC Bystrc   0 : 1  ( 0 : 0 ) ,        Balcar

FC Bystrc  -  Lískovec  B            3 : 6  ( 0 : 3 ) ,       Jemelík 3

FC Slovan -  FC Bystrc               3 : 1  ( 2 : 0 ) ,       Pernica

FC Bystrc  -  Řečkovice B           0 : 0  ( 0 : 0 )

Lelekovice - FC Bystrc               1 : 6  ( 0 : 3 ),     Těžký, Roblík Dominik, Šplíchal,

                                                                           Pernica, Balcar, Janeček

FC Bystrc  -  Soběšice B            3 : 0  ( 1 : 0 ) ,    Stejskal, Pernica, Balcar

Slatina     -  FC Bystrc                0 : 1  ( 0 : 0 ) ,    Pernica

FC Bystrc -  FC Svratka B           0 : 2  ( 0 : 0 )

 

 

 

 

                                            Tabulka  našich  střelců :

 

 jméno  hráče   podzim 08                 jaro 09   celkem
           Balcar  Michal                                            8                                7                   15           
           Mykytjuk  Andrej                                     8          8
           Pernica  Martin                       2            4        6
           Šplíchal  Petr          ( 98 )               3            3        6
           Bílý  Jiří                         5          5
           Janeček  Adam               3            2        5
           Jemelík  Přemysl              5        5
           Roblík  David               4          4
           Roblík  Dominik      ( 98 )                         3        3
           Skotálek Ondřej     ( 98 )               3          3
           Brolík  Jakub              2        2
           Hájíček Jakub         ( 98 )              2        2
           Kamenický  Dan               1          1
           Pollak  Patrik           ( 98 )               1          1
           Stejskal  Silvestr    ( 98 )               1        1
           Těžký  Jakub               1        1

 

Pozn. : U jednotlivých hráčů se různí počet odehraných utkání.   Hráči - Mykytjuk, Bílý a Kamenický jsou statisticky zahrnuti jen do konce roku 2008. 

 

 

 

 žluté karty :   Krejčí Patrik           1 x

                      Roblík David           1 x

                      Stejskal Silvestr      1 x

 

 

 

 

Sezona je u konce. Jak dopadla ?  Myslím si, že vcelku dobře. Už letmý pohled na konečnou tabulku soutěže mnohé napoví, ale také skryje. Ano, skutečně mnohé podstatné informace tabulka velice efektně zamaskuje a zneprůhlední, takže jen velice dobře informovaný pozorovatel (trenér, rodič, fanoušek...) dokáže nahlédnout pod onu pověstnou pokličku.

Dost planého filozofování. Realita je taková, že třetí místo, které jsme drželi po podzimní části, jsme neobhájili. Konečné páté místo, je ale nutné považovat rovněž za úspěch. O určité vyrovnanosti týmů na 4. až 6. místě vypovídá tabulka vcelku věrohodně. Mužstva první (Tuřany) a třetí (Svratka) v pořadí předváděla asi nejpěknější fotbal, ale právě zde je nutné onu pokličku konečně nadzvednout. Ve většině zápasů se oba tyto týmy spoléhaly na vydatnou pomoc hráčů o rok starších, tedy ročníku 98. A zde už srovnání již zmiňovanou tabulkou dostává vážné trhliny. Náš tým a hlavně jeho složení v mistrovských zápasech bylo na jaře pomalu, ale jistě, více přizpůsobeno přípravě na nadcházející sezonu (2009 - 10). V té už právě na starší spoluhráče roč. 98 spoléhat v zápasech v žádném případě nemůžeme. Proto dostali mnohem více prostoru na hřišti, kromě našeho hlavního ročníku 99, i naši benjamínci o rok až dva mladší. Stejně tak si své odehrála i naše jediná slečna v týmu. A právě tito všichni zmiňovaní (aniž bych je musel jmenovat), budou tvořit základ našeho týmu v příští sezoně, kde už o něco půjde a kdy se budou muset v každém zápase spolehnout sami na sebe. Ono je skutečně dost podstatné jestli nastoupí do zápasu 5 - 7 hráčů o rok starších a nebo 1 - 3 a někdy dokonce žádný.

Takovou typickou ukázkou tohoto přístupu, bylo první jarní utkání v Tuřanech, které jsme zaslouženě vysoko prohráli, byť naši kluci měli proti sobě soupeře většinou o rok staršího se sedmi hráči na střídání. My neměli nikoho. Na druhé straně mi utkvěl v paměti srdnatý výkon celého našeho týmu v mistrovském utkání ve Slatině, kde kluci nepodlehli bouřlivé a vypjaté atmosféře, početné enklávy starších hráčů domácích se nezalekli a v zápase zvítězili. Nejméně povedený mistrák? Když jsem si tak prohlížel svoje poznámky, jeden zápas jsem si podtrhl červeně. Bylo to doma v Bystrci a hráli jsme proti průměrnému týmu Bílovic. Nejenže jsme žádný gól nedali, ale dokonce jsme po jednom rychlém protiútoku inkasovali. Obléhání branky hostů bylo už neúspěšné. Svým průběhem velmi podobný byl rovněž doma odehraný zápas proti týmu Řečkovic. Bušení na branku hostí také nevedlo k ničemu, ale naštěstí od předešlého zápasu jsme žádný gól nedostali. Ztráta bodů to ale byla. Naopak asi málokdo předpokládal naše vítězství a zisk tří bodů v zápase proti holkám a aspirantkám na celkové prvenství (o 1 až 2 roky starším) z 1. FC Brno v zápase hraném v tréninkovém centru mládeže na umělce v Ivanovicích.

Myslím si, že toto mužstvo perspektivu má. Nebudu si zde hrát na prognostika a předpovídat naše umístění v příští sezoně (poslední jako přípravka) anebo vyhlašovat cíle, kterých bychom chtěli dosáhnout. Vnímaví pozorovatelé a zasvěcení vědí moc dobře, kde nás tlačí pata, v čem se musíme zlepšit a kde je potřeba více přitlačit na pilu. Ti samí naopak znají naše přednosti a silné stránky našeho týmu. Rozhodně neprozradím nic tajného, když zde jednu kladnou stránku tohoto týmu prozradím. Je jím čím dál tím víc silnější kolektivní duch, společná touha po vítězství i snaha posunout své fotbalové dovednosti někam dál. První náznaky jsem u kluků pozoroval už na prvním letošním halovém turnaji v lednu v Bílovci. Tento silný vítězný duch pokračoval i na turnajích ve Vídni a Olomouci, kde jsme poprvé pronikli mezi první tři mužstva. Vrcholem této euforie byl náš doposud největší úspěch na halovém turnaji, a to v březnu v Líšni, kde jsme v konkurenci nejlepších týmů Brna obsadili vynikající druhé místo.

Dovolte mi, abych všem klukům i naši slečně za předvedené výkony v celé uplynulé sezoně poděkoval a popřál jim co nejvíce pocitů štěstí a radosti v té následující. Rovněž je mou povinností poděkovat i všem rodičům za trvalou podporu svých dětí v této fantastické hře zvané - fotbal.

 

Michal Balcar st.,  trenér 

 

                                        

                                         

 

 

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dobrý rok

(fanda - rodič, 23. 6. 2009 21:24)

Nebyl to špatný rok. Je fakt, že to mohlo být lepší, nebýt několika zbytečných ztrát s týmy z dolní poloviny tabulky. Ale myslím, že zlepšení je vidět a jak píše trenér budoucnost určitě máte. Záleží to hlavně na Vás samotných, jak chcete jít fotbalově nahoru. Takže kluci děkujem.